HerbasLietuvos vyriausiasis administracinis teismas

Visos naujienos

Reikalavimas pateikti psichologinio vertinimo išvadą pripažintas neproporcingu
2017-09-20
 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinė teisėjų kolegija 2017 m. rugsėjo 19 d. priėmė sprendimą norminėje administracinėje byloje Nr. I-11-492/2017.

Plačiau Plačiau
 
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą
2017-09-19
 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, apeliacine tvarka nagrinėdamas bylą dėl Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimo (toliau – VMI), kuriuo pareiškėjui buvo papildomai apskaičiuotas akcizo mokestis ir su juo susijusios sumos už į Lietuvos Respubliką įvežtą etilo alkoholį, nutarė kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, prašydamas priimti prejudicinį sprendimą.

Plačiau Plačiau
 
Nušalinimas nuo pareigų – teisėtas
2017-09-12
 

Šiandien priimtoje nutartyje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo netenkinti Živilės Mikėnaitės skundo reikalavimai panaikinti Lietuvos Respublikos teisingumo ministrės 2017 m. vasario 9 d. įsakymą Nr. 1P-18 „Dėl Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorės Živilės Mikėnaitės nušalinimo nuo pareigų“, grąžinti pareiškėją į eitas Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorės pareigas ir išmokėti jai darbo užmokestį ir delspinigius už laikotarpį, kai pareiškėja buvo neteisėtai nušalinta nuo pareigų.

Plačiau Plačiau
 
Laisvė pasirinkti priklauso generaliniam prokurorui
2017-09-06
 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija išnagrinėjo pareiškėjo Irmanto Mikelionio apeliacinį skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą ir patenkinti jo skundą – panaikinti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2016 m. gruodžio 16 d. įsakymus „Dėl Dariaus Valio paskyrimo“ ir „Dėl Rimvydo Valentukevičiaus paskyrimo“ bei įpareigoti jį paskirti į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas. LVAT teisėjų kolegija pripažino, jog generalinis prokuroras nepažeidė įstatymų, pasinaudodamas diskrecijos teise.

Plačiau Plačiau
 
Juodojo kaspino diena
2017-08-23
 

Rugpjūčio 23-oji – Juodojo kaspino diena, kuomet smerkiamas kruvinasis Molotovo ir Ribentropo paktas, ilgiems dešimtmečiams sunaikinęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumą. Tai viena skaudžiausių ir lemtingiausių dienų Baltijos šalims –  jos buvo okupuotos, o prasidėjusios represijos ir trėmimai atėmė šimtus tūkstančių gyvybių, sutrypė žmonių gyvenimus.

Plačiau Plačiau
 
Jau galima įsigyti naujausią 32-ąjį LVAT praktikos biuletenio numerį
2017-08-07
 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išleido naują – 32-ąjį – administracinių teismų praktikos biuletenio numerį, kuriame pristatomas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktikos apibendrinimas, taikant sveikatos apsaugą reglamentuojančias teisės normas. Leidinyje taip pat pateikiama svarbiausia 2016 metų liepos–gruodžio mėnesių LVAT teisminė praktika, administracinė doktrina, apžvelgiamos specialiosios teisėjų kolegijos nutartys dėl teismingumo bei Lietuvai aktualūs tarptautinių ir užsienio teismų sprendimai.

Plačiau Plačiau
 
Pajamos = mokesčiai
2017-07-04
 

Šiandien priimtoje nutartyje Vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Valstybinės mokesčių inspekcijos išvadą, jog garsaus Lietuvos verslininko J. N. paskolų sutartys buvo sudarytos išimtinai siekiant gauti mokestinę naudą. Todėl pareiškėjo pagal šias sutartis gautos pajamos nebuvo pripažintos palūkanomis, kurios pagal Lietuvos įstatymus yra neapmokestinamos.

Plačiau Plačiau
 
Nominuoti geriausi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto viešosios teisės magistrų darbai
2017-06-16
 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), tęsdamas bendradarbiavimą su Vilniaus universiteto Teisės fakultetu, šiųmetėje Vilniaus universiteto Teisės fakulteto diplomų įteikimo šventėje pasveikino ir apdovanojo geriausių viešosios teisės srities magistro darbų autorius.

Plačiau Plačiau
 
Ar Lietuvos mokslininkai toliau kausis dėl kūrybos ir tyrimų laisvės?
2017-06-15
 

Lietuvos mokslo taryba paskelbė kvietimo teikti paraiškas mokslininkų grupių projektams įgyvendinti 2017-2020 m. pirmojo ir antrojo konkursų sąlygas, nustatančias minimalius kvalifikacinius reikalavimus konkursui dėl finansavimo teikiamų projektų vadovams – būti paskelbus ne mažiau kaip kvietime nustatytą skaičių publikacijų periodiniuose mokslo leidiniuose, turinčiuose cituojamumo rodiklį (Impact Factor) Clarivate Analytics (buv. Thomson Reuters) Web of Science arba SCOPUS duomenų bazėse.

Plačiau Plačiau
 
< 1 2 3 >

Darbo laikas

I-IV

V

8.00 - 17.00

8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

dokumentų priėmimo laikas

I-IV

V

7.30 - 17.00

8.00 - 15.45

Adresas

Žygimantų g. 2

LT-01102 Vilnius

Tel. (8 5) 279 1005

Faks. (8 5) 268 5875

info@lvat.lt

 

Kaip mus rasti?

e.teismas.lt

Lietuvos teismų
elektroninių paslaugų
portalas

TEISMO DARBO VERTINIMO
Anoniminė anketa

Moksleivi, pažink teismą iš arti!

Karjera LVAT

teisėjų ir teismo pirmininko skyrimo tvarka Europoje

 
Viso apsilankė:2945614Šiandien:1879Dabar naršo:35