Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

LVAT nutraukė bylą pagal Plungės rajono savivaldybės tarybos narių prašymą pateikti išvadą, ar tarybos narys – meras Audrius Klišonis sulaužė priesaiką

2021-07-22

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) išplėstinė teisėjų kolegija išnagrinėjo administracinę bylą pagal Plungės rajono savivaldybės tarybos narių prašymą pateikti išvadą, ar Plungės rajono savivaldybės tarybos narys – meras sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė prašyme nurodytų jam Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

Išplėstinė teisėjų kolegija, įvertinusi Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo nutarta kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, konstatavo, kad jis neatitinka Vietos savivaldos įstatymo reikalavimų. Teismas nustatė, kad šiame Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendime nėra nurodyti jokie savivaldybės tarybos nario – mero veiksmai, dėl kurių pradedama įgaliojimų netekimo prieš terminą procedūra, taip pat nenurodyti jokie pažeidimai, kuriais jis yra kaltinamas sulaužęs savivaldybės tarybos nario priesaiką ir / arba nevykdęs įgaliojimų. LVAT nutartyje akcentuojama, kad nesant aiškiai išreikštos kolegialios savivaldybės tarybos valios taikyti savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo prieš terminą procedūrą dėl konkrečių savivaldybės tarybos nario – mero veiksmų ir padarytų pažeidimų, toks savivaldybės tarybos sprendimas nelaikytinas teisėtu pagrindu pradėti savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo prieš terminą procedūrą.

Išplėstinė teisėjų kolegija taip pat nustatė, kad nagrinėjamu atveju į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą buvo kreiptasi ne Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, bet atskirų savivaldybės tarybos narių pasirašytu prašymu pateikti išvadą. Teismas nurodė, kad byloje nėra duomenų, kurie patvirtintų, jog Plungės rajono savivaldybės taryba būtų svarsčiusi ir pritarusi būtent pateiktajam prašymui, todėl konstatavo, kad prašymas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui negali būti vertinamas, kaip paduotas tinkamo subjekto.

Dėl nustatytų pažeidimų, prašymas pateikti išvadą, ar Plungės rajono savivaldybės tarybos narys – meras sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė prašyme nurodytų jam Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, nebuvo nagrinėjamas iš esmės, o administracinė byla nutraukta.

Tel. (8 5) 279 1005
El. paštas: info@lvat.lt 

Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45

Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:

Pirmadienis 7.30 - 17.00
Antradienis 7.30 - 17.00
Trečiadienis 7.30 - 17.00
Ketvirtadienis 7.30 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda.

Naujienų prenumerata