Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

LVAT pristatė 2018 metų veiklą

LVAT pristatė 2018 metų veiklą
2019-03-05

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. kovo 1 dieną, dalyvaujant administracinių teismų, bendrosios kompetencijos teismų ir Konstitucinio Teismo atstovams, pristatė 2018 metų veiklos apžvalgą.

Susirinkusiems svečiams LVAT pirmininkas Gintaras Kryževičius pirmiausia pristatė svarbiausią praėjusių metų administracinių bylų statistiką, teismų praktikos formavimui bei plėtojimui reikšmingus teismo priimtus sprendimus, taip pat apžvelgė darbo organizavimo naujoves administraciniuose teismuose, pristatė bendradarbiavimo tarp skirtingų instancijų administracinių teismų Lietuvoje kryptis. LVAT pirmininkas akcentavo nuolat augantį gaunamų administracinių bylų kiekį bei su tuo susijusius darbo organizavimo klausimus – dėl padidėjusio darbo krūvio visiems teismo darbuotojams yra būtina rasti geriausius sprendimus, siekiant maksimaliai sutrumpinti nagrinėjamų administracinių bylų terminus.

Metinės veiklos pristatymo renginyje LVAT pirmininkas taip pat pristatė svarbiausias teisės aktų pakeitimų naujoves administracinės teisės srityje. Kaip vieną iš reikšmingesnių LVAT pirmininkas G. Kryževičius paminėjo nuo 2019 metų kovo 1 d. įsigaliojusias Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatas, įtvirtinančias galimybę administracinėse bylose taikyti teisminės mediacijos procedūras. Renginio dalyviai taip pat aktyviai diskutavo, kaip taikant teisminę mediaciją galima būtų išspręsti nuolat augančio teisėjų darbo krūvio administraciniuose teismuose klausimus, aptarė kitas su bylų nagrinėjimo terminų trumpinimu susijusias alternatyvas, tokias kaip ikiteisminių administracinių ginčų nagrinėjimas ir kt.

Šiame renginyje taip pat buvo kalbėta apie pirmosios instancijos ir apeliacinės instancijos administracinių teismų darbo organizavimo aktualijas. LVAT pirmininkas G. Kryževičius susirinkusiems svečiams pristatė numatomus praktinius pokyčius sprendžiant procesinius klausimus teismuose, pateikė pasiūlymus dėl procesinių dokumentų rengimo ir operatyvaus išsiuntimo proceso dalyviams bei administraciniams teismams.

Su LVAT 2018 metų veiklos apžvalga galima susipažinti čia.