Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

LVAT sprendimo atšaukti 2021 m. rugsėjo 10 d. mitingą galiojimo nesustabdė

LVAT sprendimo atšaukti 2021 m. rugsėjo 10 d. mitingą galiojimo nesustabdė
2021-09-09

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT) šios dienos nutartimi netenkino prašymo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – sustabdyti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą atšaukti 2021 m. rugsėjo 10 d. mitingą galiojimą, ir paliko pirmosios instancijos teismo sprendimą nepakeistą. Teismas konstatavo, kad nutarties dalis, kuria atsisakyta taikyti paminėtą reikalavimo užtikrinimo priemonę, buvo priimta tinkamai pritaikius Administracinių bylų teisenos įstatymą, yra pagrįsta ir teisėta.

Į LVAT su atskiruoju skundu kreipęsis pareiškėjas R. G. prašė panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2021 m. rugsėjo 3 d. nutarties dalį, kuria atsisakyta taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę, ir išspręsti klausimą iš esmės – sustabdyti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 31 d. įsakymą. Šiuo įsakymu pripažintas netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. liepos 2 d. įsakymas „Dėl organizuojamų eitynių ir mitingo“, kurio pagrindu buvo leista organizuoti 2021 m. rugsėjo 10 d. mitingą.

LVAT teisėjų kolegija pabrėžė, kad taikant reikalavimo užtikrinimo priemones, negali būti sprendžiami ir užtikrinami tarp proceso šalių susiklostę teisiniai santykiai, t. y. ginčas išsprendžiamas iš esmės, nes tai neatitiktų reikalavimo užtikrinimo priemonių paskirties ir tikslo, šalių pusiausvyros bei proporcingumo principų.

Įvertinusi faktines bylos aplinkybes, pareiškėjo atskirojo skundo argumentus, teismo nutarties motyvus, LVAT teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad ,,pareiškėjas nagrinėjamu atveju, prašydamas sustabdyti Įsakymo galiojimą, o tuo pačiu, siekdamas, kad planuojamas mitingas būtų laikomas suderintu ir galėtų vykti nustatytu laiku, siekia išspręsti ginčą iš esmės, t. y. tokiu būdu reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo stadijoje patenkinus jo reikalavimą ir paneigus Įsakymo (ne) teisėtumą ir (ne) pagrįstumą dar neišnagrinėjus bylos iš esmės“.

Pareiškėjo atskirajame skunde išdėstytos aplinkybės dėl jau atliktų organizacinių darbų ir galbūt kilsiančių turtinių praradimų ateityje taip pat nesudarė pagrindo taikyti prašomą reikalavimo užtikrinimo priemonę. LVAT teisėjų kolegijos vertinimu, pareiškėjas nenurodė jokių išskirtinių aplinkybių, patvirtinančių, jog nepritaikius jo prašomos reikalavimo užtikrinimo priemonės, jam gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma didelė žala. Pareiškėjas nepateikė objektyvių duomenų, sudarančių pagrindą manyti, jog dėl atliktų organizacinių darbų ir galbūt ateityje atsirasiančių nuostolių, jo finansinė padėtis pasunkėtų, taip pat kad dėl galbūt neteisėto įsakymo kilusių neigiamų padarinių jam nebūtų galima atlyginti įstatymų nustatyta tvarka.

LVAT teisėjų kolegija šioje bylos nagrinėjimo stadijoje nevertino argumentų, tiesiogiai susijusių su ginčijamo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo teisėtumu ir pagrįstumu. Šiuo aspektu konstatuota, kad tokio pobūdžio argumentai gali būti įvertinti tik bylą išnagrinėjus iš esmės, inter alia (be kita ko) įstatyme nustatyta tvarka surinkus ir ištyrus visus bylai išnagrinėti reikšmingus įrodymus.

Administracinės bylos Nr. eAS-643-968/2021.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Tel. (8 5) 279 1005
El. paštas: info@lvat.lt 

Darbo laikas
I-IV 8.00 – 17.00
V 8.00 – 15.45
Pietų pertrauka 12.00 – 12.45

Skundų ir prašymų priėmimo raštinėje laikas:

Pirmadienis 7.30 - 17.00
Antradienis 7.30 - 17.00
Trečiadienis 7.30 - 17.00
Ketvirtadienis 7.30 - 17.00
Penktadienis 8.00 - 15.45
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda.

Naujienų prenumerata