Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

Teisme lankėsi ESBO ODIHR rinkimų stebėtojai ekspertai

Teisme lankėsi ESBO ODIHR rinkimų stebėtojai ekspertai
2019-01-29

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) 2019 m. sausio 29 d. lankėsi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (toliau – ESBO ODIHR) ekspertai, Lietuvoje viešintys su poreikių artėjančiuose rinkimuose vertinimo misija.

Teisme apsilankiusi ESBO ODIHR ekspertų delegacija domėjosi, kaip LVAT yra pasirengęs artėjantiems Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimams. Ekspertus ypač domino dabartinė rinkimų ginčų nagrinėjimo sistema ir procedūros, įskaitant sprendimų apskundimo ir rinkimų bylų išnagrinėjimo terminus.

Susitikimo su LVAT pirmininku Gintaru Kryževičiumi, teisėjais Dalia Višinskiene ir Ryčiu Krasausku bei Teismų praktikos departamento teisininku Johanu Baltrimu metu buvo aptarta, ar Prezidento rinkimų įstatyme numatyti trumpi bylų išnagrinėjimo terminai (daugeliui ginčų – 48 valandos) yra pakankami nagrinėjant ginčus dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų teisėtumo. Užsienio ekspertai taip pat LVAT atstovų teiravosi, kokie teisės aktai ar rinkimų teisės aktų pakeitimai šiuo metu yra aktualiausi LVAT nagrinėjant rinkimų ginčus.

Šią savaitę Lietuvoje viešintys ESBO ODIHR rinkimų stebėtojai dalyvauja misijoje nustatyti, kaip Lietuva yra pasirengusi artėjantiems rinkimams, ar galiojantys teisės aktai tinkamai apibrėžia visus rinkimų procesus, nepažeisdami rinkėjų bei kandidatų teisių.

LVAT yra galutinė instancija byloms pagal skundus dėl Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų. Lietuvos Respublikos Prezidento, Seimo rinkimų įstatyme, Referendumo įstatyme bei Savivaldybių tarybų įstatyme numatyti asmenys skundus dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimų turi paduoti tiesiogiai LVAT – tokiais atvejais teismas sprendimus priima kaip vienintelės ir galutinės instancijos teismas.