Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
lt
En

Naujienos

Teisme lankėsi smalsūs moksleiviai

Teisme lankėsi smalsūs moksleiviai
2019-02-14

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. vasario 12 d. sulaukė neeilinių svečių – čia lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus ketvirtokai.

Gausus moksleivių būrys ekskursijos pradžioje įdėmiai klausėsi Teisinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus vedėjos Evelinos Bulkaitės pasakojimo apie tai, kas yra teismas, kokie teismai veikia Lietuvoje, kiek teisėjų dirba LVAT bei ką reikia daryti, norint tapti teisėju. Po įžanginio pasakojimo apie teismus ir teisėjus, su vaikais susitiko LVAT teisėja Milda Vainienė. Labai susidomėję moksleiviai klausėsi teisėjos pristatymo, ką kasdien veikia teisėjas, su kokiais sunkumais susiduria savo darbe, priimdami sprendimus ir kuo apskritai yra įdomi teisėjo profesija. Buvo įdomu stebėti, kokie klausimai kilo vaikams, o jų būta įvairių: kas yra teismo byla, kaip surandama tiesa, kur teisėjai laiko mantijas bei kur teisme galima rasti teisėjo plaktuką.

Ekskursijos po teismą metu vaikai turėjo galimybę apsilankyti teisėjų bei teismo personalo kabinetuose, paklausyti teismo kanclerės Renatos Juzikienės pasakojimo, ką dirba kiti teismo darbuotojai, padedantys teisėjams. Taip pat moksleiviai apsilankė teismo raštinėje, kur galėjo iš arti pamatyti gausias bylų lentynas, apžiūrėjo teismo posėdžių sales, kur galėjo pasėdėti teisėjo kėdėje bei įsijausti į teisėjo darbą teismo posėdžių metu.